Konyhatündéreknek való hasznos angol kifejezés következik! Olyan, amellyel felfedezheted a legnépszerűbb éttermek ételeinek, fogyasztók által kreált és letesztelt, receptjeit. (a képen a cicus egy tipp az angol kifejezéshez)
Tudsz valamennyire angolul? Nem ijedsz meg, ha angol oldalon kell böngészned? Tök jó! Az alábbi angol kifejezéssel olyan recepteket találsz, amelyek pont olyanok, szinte olyanok vagy még jobbak is mint kedvenc étteremláncod népszerű ételei.
Ha a böngésződbe beírod, hogy “copycat, ….” és a pontozott helyre pedig az étterem nevét, akkor több weboldalra elnavigálhatsz és felfedezheted a recepteket. Helyenként pontozással, csillagozással, szöveges visszajelzéseket is adtak már a felhasználók arról, hogy mennyire találta telibe a recept az eredetit.
Kedvencem a “copycat, KFC coleslaw”, amelyet akkor vetettem be, amikor a lakhelyemhez legközelebbi KFC kinyitott nem is olyan régen és sajna a nyitás ideje körül a káposzta saláta bár jó volt, de meg sem közelítette azt a KFC coleslaw-t, amelyet sok évvel ezelőtt Kanadában többször is ettem. Az íz viszont beugrott és nem tudtam kiverni a fejemből. Az itteni, nyitáskori recept nem volt ugyanaz, mint az “eredeti” észak-amerikai. Az internetes rákeresést követően, derült ki számomra, hogy “jé!” vannak, akik megpróbálják megfejteni a rejtélyes ételrecepteket elképesztően jó eredménnyel vagy szerény próbálkozásokkal. A lényeg viszont megmaradt. Mindenhol a “copycat” kifejezés köszönt vissza. Több copycat receptet találtam a KFC salátára, az egyik bizony a kedvencem lett.
Mire hasznosak még a copycat receptek, (természetesen az angolozásra is jók)? Nos, ha jók az angol/amerikai felhasználók véleménye, akkor ráakadhatsz olyanokra, amelyekkel kipróbálhatod, hogy milyen lehet az íze az eredeti sláger kajáknak, még mielőtt egy kicsit magyarosítva lett volna az itteni fogyasztók számára.
A copycat kifejezés egyébként az internet korszaka előtt gúnyolódó volt. Például ovisok körében volt elterjedt, ha valaki utánozta a másikat. Egy másik példa pedig a kereskedelem világából származik, amelyben egy termék vagy ötlet lemásolóját, akár azok termékét a “copycat” kifejezéssel emlegették, ami nagyon-nagyon negatív volt.
forrás: pixabay.com
Manapság az interneten a receptekkel kapcsolatos jelentéssel kibővült a copycat, így egyre gyakrabban lehet vele találkozni, és ahelyett, hogy negatív jelentése lenne, ha receptről van szó, akkor a felhasználók pozitív véleménnyel vannak róla, mert úgy érzik, hogy így saját maguk is le tudják koppintani (na persze nem 100%-ban, de majdnem) a pop ételeket.
Ha tetszett a bejegyzés, hasznosnak vagy elgondolkodtatónak tartottad, akkor légy szíves, oszd meg. Ezzel segíted alakítani ezt a blogot, hogy másoknak is hasznos tartalmakat tudjak létrehozni.
Köszönöm szépen!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: