A DIY az angolban a Do It Yourself kifejezés. Ha szeretsz kreatívkodni és művészi hajlamaid vannak, akkor már biztosan találkoztál vele a neten.
A DIY szótár igazából az a szótár, amelyet te magad állítasz össze. Természetesen nem kell minden egyes új szót beleírnod, bár nyugodtan megteheted, ha szeretnéd. Egy ilyen szótár nagyon jó lehet, azokra a szavakra, amelyek tematikusan csoportosíthatóak, vagy amelyek nem ugranak elő minden második vagy harmadik mondatban, viszont témákhoz nehezen köthetők.
Többféle DIY szótár létezik. Az alapoknál kezdem. A hagyományos és legkevesebb kreativitást a típikus szótárfüzet igényel. Valószínűleg az iskolai nyelvtanárod ilyet készíttetett veled a suliban is. Ideális esetben a lap bal oldalán a magyar szavak lesznek, a jobb oldalon pedig az angol.
A szótanulásakor mindenképpen használj egy szabad lapot, amellyel vízszintesen kitakarod az adott sor alatti összes szót, bár egy vonalzót is használhatsz ehhez. Kikérdezéskor először a magyar szavakat, azaz a bal oldalt takard le, úgy, hogy látod az összes angol szót, de a bal oldali magyar szavakat soronként láthatod majd, ahogy a lapot eggyel lejjebb mozdítod.
Később, amikor már jobban megy az angol szavak felismerése, akkor az angol szavakat takard le és a magyar szavak alapján próbáld felidézni, hogy mi az angol megfelelője. Ez már megközelíti a beszédben is alkalmazott szófelidézést. Sokáig magyarul jönnek a gondolatok és azokat próbálja mindenki lefordítani. Ezért hasznos eljutni odáig, hogy nem csak a felismerés szintjén tudod az angolt, tehát nem csak a passzív tudásodban van, hanem aktívan is tudod már használni.
Legközelebb a kreatívabb, érdekesebb DIY tematikus- vagy a makacs- angol szavak szótáráról lesz szó.
Ha tetszett a bejegyzés, hasznosnak vagy elgondolkodtatónak tartottad, akkor légy szíves, oszd meg. Ezzel segíted alakítani ezt a blogot, hogy másoknak is hasznos tartalmakat tudjak létrehozni.
Köszönöm szépen!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: